Post Top Ad

wtorek, 21 lutego 2017

"Dhoom 3" (2013)Gatunek: akcja, dramat, thriller
Kraj produkcji: Indie
Język: hindi
Czas trwania: 2 godz. 52 min.
Premiera: 20 grudnia 2013
Reżyseria: Vijay Krishna Acharya
Scenariusz: Vijay Krishna Acharya
Występują: Aamir Khan, Abhishek Bachchan, Katrina Kaif, Uday Chopra, Jackie Shroff
Produkcja: Aditya Chopra
Muzyka: Pritam
Studio: Yash Raj Films
Budżet: ₹1.75 miliarda
Box Office: ₹5.35 miliarda

Fabuła:
Sahir (Aamir Khan) to przeszkolony przez swojego ojca artysta cyrkowy współpracujący z wieloma gwiazdami. Prawdziwym motywem jego pracy nie jest jednak doskonalenie akrobatycznych sztuczek, a zemsta na pewnym bankierze, który przyczynił się do zamknięcia tegoż cyrku.
Nie przesadzę, jeśli nazwę Dhoom 3 najbardziej udaną i dopracowaną częścią z całej serii. Hrithik Roshan jako inteligentny złodziej "A" w Dhoom 2 wysoko podniósł poprzeczkę. Twórcom o dziwo częścią trzecią udało się tę poprzeczkę podnieść jeszcze wyżej. Ciekawe, dożo wskazywało, że ten film może być klapą. Oczywiście (jak każda produkcja) ma kilka słabych momentów, ale ogólnie reżyserowi udało się wręcz mistrzowsko z tego wybrnąć.
Tym razem również większą uwagę skierowano w stronę historii (dobrego) ciemnego charakteru. Więcej czasu ekranowego poświęcono Aamirowi Khanowi, odtwórcy głównej roli, a mniej Bachchanowi, który jest przecież twarzą rozpoznawalną serii. Tym razem Dhoom traci swój komediowy urok na rzecz bardziej mrocznego i melodramatycznego wydźwięku, co ostatecznie działa na plus produkcji.
Sama historia i pomysł na główną postać jest dość oryginalny.
Sahir Khan (Aamir Khan) to syn właściciela cyrku prosperującego w Chicago. Dla Iqbala Haroona Khana (Jackie Shroff) cyrk jest całym życiem. Kiedy więc bankier Anderson (Andrew Bicknell) zamyka jego cyrk, mężczyzna załamuje się i popełnia samobójstwo. Po latach dorosły Sahir wraca do Chicago i wznawia działalność cyrku. Mężczyzna postanawia zniszczyć bank, który przed laty przyczynił się do śmierci jego ojca. Sprytnie okrada jego kolejne oddziały i dzięki swoim sztuczkom wymyka się policji. Do Chicago przybywa indyjski top glina A.C.P Jai Dixit (Abhishek Bachchan) wraz ze swoim partnerem Alim (Uday Chopra). Jai szybko odkrywa, że Sahir skrywa pewną tajemnicę, która jest jego mocnym, a zarazem słabym punktem...
Twórcy przy doborze obsady nie próżnują. Wydawałoby się, że po części drugiej, w której w głównych rolach, prócz niezmiennego Abhisheka Bachchana mogliśmy podziwiać piękną Aishwaryę Rai i olśniewającego Hrithika Roshana, ciężko będzie zaimponować widzom doborem aktorskim. Dlatego też twórcy od razu sięgnęli po kaliber z najwyższej półki, obsadzając w roli głównej Aamira Khana, który bez wątpienia jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów indyjskich. Przekonać aktora, który ostatnimi czasy preferuje ambitniejsze role, do dzieła komercyjnego, jakim jest Dhoom 3 nie było zapewne łatwo. Dlatego i rola dla Aamira musiała być odpowiednia, a co za tym idzie i scenariusz bardziej wymagający.
Ta część jest zdecydowanie ambitniejsza, niż jej poprzednicy. Podobnie jak wcześniej, tak i tu brak bohatera negatywnego. Film jest poprowadzony w taki sposób, że w pewnym momencie widz zaczyna kibicować temu "złemu".
Zniknęło zamiłowanie Dhoom do komedii. Historia jest bardziej mroczna i melodramatyczna, ma tylko kilka jasnych punktów, do których możemy zaliczyć postać Aaliyi oraz wątek miłosny jej i Samara. Jest jeszcze nieszczęsny Uday, który robił za komika. Ale o tym z moment.
W roli ozdoby filmu, pięknej, zgrabnej kobiety, która przyciągnie do kina tłumy obsadzono Katrinę Kaif. W sumie dość skutecznie.
Akurat w latach powstania Dhoom 3 Katrina zaczęła być doceniana i grywać coraz częściej u boku gwiazd większego kalibru, całe szczęście poprawił się też jej warsztat aktorski, więc nie było zastrzeżeń, że nie poradzi sobie z nieskomplikowaną postacią Aaliyi. I w sumie wypadła bardzo fajnie. Nie ma zbyt wiele czasu ekranowego, ale zdecydowanie wykorzystuje go w pełni. Katrina najlepiej wypada w piosenkach, dosłownie olśniewa swoim tańcem, w "Kamli" czy "Malang" nie można oderwać od niej oczu. Niestety, nie była ona najlepszym wyborem, jako partnerka ekranowa dla Aamira Khana. Chociaż widać, że oboje starali się jak mogli, to chemii między nimi nie było żadnej. Nie za bardzo też uwierzyłam w ich uczucie, ale sam wątek był bardzo przyjemny.

Abhishek Bachchan jako niezastąpiony gliniarz Jai Dixit wypadł bardzo dobrze. Jego rola w tej części została okrojona, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze. Historia czarnego charakteru tak mnie pochłonęła, że nie tęskniłam za Jaiem za bardzo.
Za nieszczęsnym Udayem Choprą nie tęskniłam w ogóle. I tak, moim zdaniem zostało mu poświęcone za dużo czasu ekranowego. Jego postać w tej części była tak irytująca, że aż ciężko się na nią patrzyło. Ali nie śmieszył ani trochę, ale za to porządnie irytował. Całe szczęście, że nie dano mu zbyt dużo scen, aby uprzykrzał widzowi życie.
W roli drugoplanowej pojawia się Jackie Shroff, jako ojciec Sahira i Samara. Swoją krótką, aczkolwiek istotną rolą wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Genialny aktor. Ileż serca włożył w tą postać, jego udręka, a wręcz szaleństwo z bezradności było widoczne w jego oczach. Zagrał fenomenalnie.
No i na koniec, zostawiłam najlepsze. Bezsprzeczny gwiazdor tego filmu, czyli Aamir Khan, skradł moje serce swoją podwójną rolą. Aamir po raz kolejny udowodnił, że jest znakomitym aktorem. Obydwie postacie, w które się wcielił nie należały do łatwych, a jednak aktor poradził sobie fenomenalnie.
Khan to aktor kameleon, potrafi zagrać wszystko i zawsze dodaje postaci charyzmy i niepowtarzalnego uroku. Jego obu postaci, dosłownie nie dało się nie lubić. Zgorzkniały Sahir, pragnący zemsty, miał być chyba bardziej odpychający, ale ja zwyczajnie nie potrafię nie lubić Aamira, nawet gdyby grał zwyrodnialca. Poza tym postać, oraz jej sytuacja budzi w widzu nutkę współczucia i wyrozumiałości. Z kolei Samar jest tak pocieszny i prostoduszny, że nie sposób go nie darzyć choćby cieniem sympatii. Aamir Khan całkowicie skradł ten film, a że mam słabość do tego aktora to jestem pod jego całkowitym urokiem występu w Dhoom 3.
Produkcja, tak jak każda część z serii, może się pochwalić porządną ścieżką dźwiękową. Piosenki idealnie pasują do filmu i w pełni oddają jego klimat. Najbardziej lubię utwór "Tu Hi Junoon" i "Malang", oczywiście, którego przepiękna wizualizacja robi wrażenie. Piękny jest też utwór "Bande Hain Hum Uske", chwyta za serce i idealnie odzwierciedla relacje między dwójką braci.
Dhoom 3 jest godnym następcą drugiej części. Historia jest trochę różna, ambitniejsza, ale nadal jest to film komercyjny, więc bawić się można przy nim przednio, ale nie mając zbyt wygórowanych oczekiwań.
Fabuła zaskakująca, ale oczywiście ma kilka minusów, takich jak niezabawna postać Udaya Chopry oraz czasami przy długie sekwencje pościgów. Ogólnie film pozostawia po sobie bardzo pozytywny wydźwięk. Świetna ścieżka dźwiękowa i niebanalna, wzruszająca historia pozostają w pamięci. Jak najbardziej polecam.

Ocena: 5/6

Obsada:
  • Sahir Khan / Samar Khan - Aamir Khan
  • A.C.P Jai Dixit - Abhishek Bachchan
  • Aaliya - Katrina Kaif
  • Ali Akbar Fateh Khan - Uday Chopra
  • Iqbal Haroon Khan, ojciec Sahira i Samara - Jackie Shroff
  • Anderson - Andrew Bicknell
  • Victoria - Tabrett Bethell

Ciekawostki:
  • Film był kręcony w Mumbaju (Indie), Chicago (Illinois, USA) oraz w Zurichu i na terenie kantonu Ticino (Szwajcaria).
  • Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w 8 czerwca 2012, a zakończyły 14 września 2013 roku.
  • Gdy Jai i Ali rozmawiają o przypadku przy penthousie Wiktorii, góry są wyraźnie widoczne w tle. Nie ma żadnego takiego widoku występującego w Środkowo-Zachodniej Ameryce albo Chicago.
  • Film zarobił brutto ₹4 miliardy (ok. $59 milionów) w ciągu zaledwie 10 dni, dzięki czemu stał się najbardziej kasowym filmem bollywoodzkim na runkach międzynarodowych. 
  • Film jest na piątym miejscu listy najbardziej kasowych filmów indyjskich. 
  • Był na 77 miejscu listy najbardziej kasowych filmów na świecie w 2013 roku. 
  • Dhoom 3 to pierwszy film indyjski, który został wydany w formacie IMAX. 
  • Piosenka "Malang" została zaczerpnięta z piosenki "Ali Da Malang"
  • W Dhoom 3, Aamir Khan po raz pierwszy zagrał w podwójnej roli.
  • W wywiadzie, Aamir Khan stwierdził, że rola w Dhoom 3 to jedna z najtrudniejszych ról w jego życiu. 
  • Film został wypuszczony na rynek w trzech wersjach językowych: oryginalnej hindi oraz tamilskim i telugu. 

Nagrody:

nagrody: 15 | nominacja: 25

Star Guild Awards 2014

  • Nagroda: Sala sławy
  • Nagroda: Najlepsze efekty specjalne - Tata Elxsi Visual Computing Lab 
  • Nominacja: Najlepsza choreografia - Vaibhavi Merchant (za wszystkie piosenki)
  • Nominacja: Najlepszy playback męski - Siddarth Mahadevan za piosenkę "Malang"

Surfers' Choice Award 2014

  • Nagroda: Najlepsza wizualizacja piosenki - "Malang"

Filmfare Awards 2014

  • Nagroda: Najlepsze efekty specjalne - Tata Elxsi Visual Computing Lab 
  • Nominacja: Najlepsza akcja -  Conrad E. Palmisano  Shyam Kaushal 
  • Nominacja: Najlepsza scenografia dźwiękowa - Ganesh Gangadharan 

IBNLive Movie Awards 2014

  • Nagroda: Najlepszy aktor w roli negatywnej - Aamir Khan 
  • Nagroda: Najlepsza scenografia dźwiękowa -  Ganesh Gangadharan, Debasish Mishra 

Star Screen Awards 2014

  • Nominacja: Najlepszy aktor (popularnym wyborem) - Aamir Khan 
  • Nominacja: Najlepszy aktor - Aamir Khan
  • Nominacja: Najlepsze zdjęcia - Sudeep Chatterjee 
  • Nominacja: Najlepsze kostiumy - Anaita Shroff, Rushi Sharma, Manoshi Nath 
  • Nominacja: Najlepsza scenografia dźwiękowa -  Ganesh Gangadharan, Debasish Mishra 
  • Nominacja: Najlepsze efekty specjalne - Tata Elxsi Visual Computing Lab 
  • Nominacja: Najlepsza choreografia - Vaibhavi Merchant za piosenkę "Kamli"
  • Nominacja: Najlepsza scenografia - Sumit Basu, Snigdha Basu, Rajnish Hedao 
  • Nominacja: Najlepsza akcja - Conrad E. Palmisano, Shyam Kaushal 
  • Nominacja: Najlepszy aktor w roli komika - Uday Chopra 
  • Nominacja: Najlepszy artysta dziecięcy - Siddharth Nigam 

Star Box Office India Awards 2014

  • Nagroda: Film Of The Year [Film najlepiej zarabiający] - Aditya Chopra, Yash Raj Films 
  • Nagroda: Mr Box Office India [Aktor roku] - Aamir Khan 
  • Nagroda: Kapitan Box Office India - Vijay Krishna Acharya 
  • Nagroda: Weekend otwarcia Box Office India 
  • Nagroda: Tydzień otwarcia Box Office India

The Ghanta Awards 2014

  • Nagroda: Najgorsza ekranowa para - Aamir Khan i Katrina Kaif 

Zee Cine Awards 2014

  • Nagroda specjalna: Moc klubu - Nagroda Box Office
  • Nagroda: Najlepsza akcja - Conrad E. Palmisano, Shyam Kaushal 
  • Nagroda: Najlepsza scenografia - Sumit Basu, Snigdha Basu, Rajnish Hedao 
  • Nominacja: Najlepszy aktor - Aamir Khan
  • Nominacja: Najlepszy film - Aditya Chopra, Yash Raj Films 
  • Nominacja: Najlepszy aktor w roli drugoplanowej - Abhishek Bachchan 
  • Nominacja: Najlepsza choreografia - Vaibhavi Merchant za piosenkę "Kamli"
  • Nominacja: Najlepszy montaż - Ritesh Soni 
  • Nominacja: Najlepsze zdjęcia - Sudeep Chatterjee 
  • Nominacja: Najlepsza scenografia dźwiękowa -  Ganesh Gangadharan
  • Nominacja: Najlepsze wyniki - Julius Packiam 
  • Nominacja: Najlepsze efekty wizualne - Tata Elxsi Visual Computing Lab 
  • Nominacja: Najlepszy scenariusz - Vijay Krishna Acharya 


Piosenki:

"Miłość jest na moich ustach
Miłość jest w mojej modlitwie
W moim ciele, w mojej duszy
Miłość jest wszędzie""Słowa nie pocieszą, historii się nie cofnie
Tylko ty przynosisz mi spokój
Jesteś moim przewodnikiem, jesteś moim ukochanym
Tylko ty istniejesz w moim sercu i w mojej duszy"

"Stopię kamienne serce Raanjha...
Będą mnie nazywać  szaloną kochanką.""Kochanie, należę tylko do ciebie.
Wieczór ma się ku końcowi, świat kładzie się spać.
A ja czekam na ciebie.
Jestem szaloną kochanką."
"Jesteś jasna jak światło słoneczne.
Złota jak zachód słońca.
Moje serce mówi mi...
Bym przywołał twe imię."
"Jesteś moją obsesją.
Jesteś moim lekarstwem.
Przy tobie, wszystkie gwiazdy,
Tracą swój blask."
"Dhoom jest upojeniem,
Dhoom jest pasją
Dhoom jest poruszeniem
Dhoom jest pokojem."
"Zapomnij o wszystkim
I zatańcz."

"Wysoko w niebie.
Jest nasz świat.
Tam jest nasze szczęście."
"Jesteśmy ludźmi Boga.
Kto stanie nam na drodze?
Tyle czasu czekaliśmy,
Z żelazną determinacją"

Cytaty:
Jesteśmy ludźmi Boga. Kto stanie nam na drodze? Tyle czasu czekaliśmy z żelazną determinacją. A dziś zrobimy krok do przodu i zapiszemy swe przeznaczenie.
Policjant i złodziej mogą być tylko wrogami. 
Przebaczenie jest lepsze niż zemsta. 
Gdy jesteś w tłumie, widzę tylko ciebie. Teraz, gdy jesteś tylko ty... nie wiem jak na ciebie patrzeć. 

lutego 21, 2017 / by / 14 Comments

14 komentarzy:

  1. Dhoom 3 to naprawdę godny następca. Ogląda się całkiem przyjemnie. Ogromną zaletą tej produkcji z pewnością jest Aamir, który zagrał fenomenalnie! Nie mogłam się na niego napatrzeć! I niestety zgodzić się muszę z tym, że między nim a Katriną nie było widać chemii. Szkoda.
    Ze ścieżki dźwiękowej natomiast podobają mi się tylko dwa utwory, Malang - zdecydowanie ulubiona piosenka! oraz Tu Hi Junoon :) Reszta, że tak powiem, ujdzie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi właśnie ścieżka dźwiękowa bardzo się podoba, może z wyjątkiem piosenki tytułowej - [prawie] identyczny utwór po raz trzeci staje się męczący. Dobrze, że w filmie postawili na wersję instrumentalną :)

      Usuń
  2. Przepraszam wszystkich fanów Katriny, ale moim zdaniem ona jest tak słabą aktorką, ze właściwie z nikim nie udaje jej się stworzyć "chemii". Nawet najlepszym aktorom jak Aamirowi czy SRK się to nie udało. Szkoda, że jest obsadzana w takich hitach jak Dhoom, czy JTHJ, bo po prostu psuje te filmy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Akurat tutaj nie wypadła najgorzej ;) Nie licząc właśnie tej chemii w wątku romantycznym. Współcześnie aktorką jest już o wiele lepszą, niż jak zaczynała karierę - wtedy to był istny horror. Ogólnie fanką Katriny nie jestem, ale teraz aktorką najgorszą nie jest :)
      Wcześniej równiez za nią nie przepadałam, ale ostatnio zaczynam się do niej przekonywać. A chemię stworzyła np. bardzo fajną z Hrithikiem w "Bang Bang" albo z Adityą w "Fitoor" też wypadła nieźle. Jeszcze nie oglądałam, ale zapowiada się też jej fajna rola w "Baar Baar Dekho" [film mam w planach w najbliższym czasie]. Jestem też ciekawa jej roli w "Phantom" u boku Saifa, ale jakoś tak nie ma okazji obejrzeć ;P
      W wcześniejsze lata jej kariery wolę się nie zagłębiać z premedytacją, bo bywa naprawdę tragicznie, jak choćby "Welcome" (najstarszy film jaki z Katriną oglądałam, a i tak nie są to jeszcze początki jej kariery). Cóż, było tragicznie - drewno, drewno i jeszcze raz drewno.
      Nie mam pojęcia dlaczego Katrina tak się wybiła, zważywszy na jej ówczesny marny talent, teraz już się trochę nauczyła po tylu filmach - w sumie chyba i ja bym się nauczyła po tylu latach ;D
      Ona, moim zdaniem ma więcej szczęścia niż talentu, albo zwyczajnie ma dobrze plecy w indyjskim przemyśle filmowym, może też jest lubiana, nie mam pojęcia, w każdym razie nie każda aktorka [tym bardziej, niezbyt utalentowana] ma okazję grywać z gwiazdami takiego pokroju, jak SRK, Aamir, Saif, Salman itd. Urodzona pod szczęśliwą gwiazdą ;3
      Ja chyba nigdy do końca nie zrozumiem jej fenomenu. Może gdybym obejrzała wszystkie filmy z jej udziałem... ale aż tak stalowych nerwów to nie mam xD

      Usuń
    2. Ja też nie rozumiem jej fenomenu. Jest ładna, to prawda, ale są równie ładne, jak i ładniejsze aktorki z większym talentem (ja np jestem fanką Shrii Saran i Swary Bhaskar ale można by długo wymieniać). Może to fakt, że nie jest hinduską, sprawia, że jest bardziej pożądana?
      Jak dla mnie uroku nie dodaje jej tez zła sława, którą się „cieszy". Dużo czytałam o złym traktowaniu fanów, obsługi itp.ż
      Tez zbieram się od dawna za Baar Baar Dekho, i jakoś nie mogę się przekonać. Jeszcze nie przetrawiłam traumy po jej wystepie w Jaab Tak Hai Jaan :-/

      Usuń
  3. Dhoom 3 jest najlepszą częścią z dotychczasowych! Uwielbiam wracać do tego filmu :) Nie szaleję za Aamirem, ale ta rola jest jedną z jego najlepszych. Katrina zagrała super. Chociaż w Bang Bang! zaczęła juź dużo lepiej grać i teraz staje się coraz lepszą aktorką ;) Abhishek i Uday swoją drogą - jak zawsze świecą swoim humorem i duetem :D Z piosenek najbardziej lubię Kamli i Tu Hi Junoon <3 Na drugim miejscu Malang (klip extra!).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się, że jest to najlepsza część, chociaż mam słabość do drugiej części ;P Ciekawe co by było w 4 O.O Powinni o tym pomyśleć ;)
      Może w końcu Uday znalazłby sobie jakąś kobitkę na stałe, bo niedługo będzie za stary na kawalera ;D

      Usuń
  4. Bardzo lubię Dhoom 3! Aamir jak zawsze wspaniale wypadł! Ja Katrinę bardzo lubię i mimo, że na początku jej nie lubiłam, to teraz bardzo się nią zachwycam. Przez parę ostatnich miesięcy obdarzyłam ją taką sympatią, że jest jedną z moich ulubionych aktorek. Uday i Jai jak zawsze świetni! Co do filmu, jest naprawdę bardzo dobry, muszę sobie zrobić powtórkę! Super recenzja! :) <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A no i piosenki fenomenalne, mi również najbardziej podoba się Tu Hi Junoon! :)

      Usuń
    2. "Tu Hi Junoon" jest bajeczna ;) Katrina kilka lat temu dla mnie była wręcz udręką, teraz zaczynam ją tolerować, może w przyszłości polubię ;) Ale faktycznie, jej warsztat aktorski bardzo się poprawił, przez te kilka minionych lat :)

      Usuń
  5. Bardzo lubię Dhoom 3 i nie umiem zdecydować czy wolę tą część od 2 ;)
    Aamir był fenomenalny! Ostatnio mam taką fazę na niego (w szczególności na filmy z lat 90 *-*). Ja jestem neutralna w stosunku do Katriny, uważam że jej gra aktorska bardzo się poprawiła i mam nadzieję, że jeszcze nie raz pokarze się od tej dobrej strony :)
    Abhishek wypadł całkiem dobrze, ale Uday baaardzo mnie irytował...
    Soundtrack jest bardzo dobry, mi również najbardziej podoba się Tu Hi Junoon! :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aamira w latach 90-tych mogę oglądać bez końca. A i jest z czego przebierać, bo jego filmografia z tego okresu jest naprawdę bogata, do tego dużo w niej bardzo dobrych filmów ;) No i ten utok Aamira... bez wątpienia jest to jeden z moich ulubionych aktorów ;P W Dhoom 3 też zachwycał, nie tylko charyzmą, ale też grą aktorską.
      Uday w tej części był naprawdę nieznośny :/

      Usuń
  6. Kurczę, a ja jakoś za Dhoom 3 nie przepadam. ;/ Jakoś mam wrażenie, że za bardzo już przekombinowano tam. Jednak dwójka podobała mi się najbardziej. Tutaj trochę za bardzo postawiono na ilość i przepych, chociażby w Malang, bo historia aż tak mnie nie wkręciła jak w poprzedniej części. ;/

    OdpowiedzUsuń
  7. Dhoom 3 to rewelacyjny film, bardzo ambitny i na pewno lepiej dopracowany niż poprzednie części, a jednak nie jest to moja ulubiona część serii Dhoom. Poprzednie części mają na pewno wiecej błędów ale mam do nich taki sentyment, że nawet mi to w nich nie przeszkadza. Dużą zaletą jest na pewno Aamir który zagrał genialnie, soundtrack jest rewelacyjny, uwielbiam Malang i Kamli. Jednak brakowało mi humoru Aliego z poprzednich części, tu faktycznie był trochę irytujący. A sama Katrina robiła w większej części za ozdobe, a szkoda bo wypadła naprawdę fajnie :/
    Aczkolwiek film lubię i mi się podobał, jest na pewno wart obejrzenia.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Wrześniowe #WpadaWUcho

We wrześniu, jak co miesiąc światło dzienne ujrzało sporo nowości muzycznych. Fenomenem był zdecydowanie Ayushmann Khurrana, dzięki promoc...

Post Top Ad